© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
© Pieter-Jan D'Hondt
06 augustus 2021

Geluk dwing je af: 10 dagen Kenia met STARLING in 2021

In 2019 gingen we op prospectie-reis naar Kenia. Onmiddellijk was het voor ons duidelijk. Dit was een zuiver schot in de roos! Zuiverder kon eigenlijk niet. Een niet te overtreffen fotografie-ervaring in het kloppend hart van Afrika. De beelden waarmee we thuis kwamen, overtroffen de stoutste verwachtingen ruimschoots. Maar waren de resultaten misschien toeval? Wij wisten toen al van niet.

Ons geheim? De jeep die je hierboven ziet! Een uniek standpunt zorgt voor unieke beelden. Dit gecombineerd met de timing van onze excursies en onze expertise, en je hebt een onvergetelijke droomreis op zak. Hieronder spreken de beelden van 1 (!) reis voor zich.

Tussen de twee lockdowns door, reisden we opnieuw naar Kenia. Dit keer nam Pieter-Jan D’Hondt een groepje deelnemers op sleeptouw. Pieter-Jan lag mee aan de basis van deze sublieme beleving. Hij hielp continu mee om de juiste positie te vinden. Met zijn arendsoog kon hij de deelnemers waarschuwen om op het juiste moment alert te zijn en af te drukken voor de perfecte foto. Daarnaast begeleidde hij de deelnemers tijdens de reis voor de mooiste compositie, het beste standpunt, de juiste instellingen van hun camera, voorzag hij een basis beeldbewerking en zorgde hij voor een extra goede sfeer tijdens de trip. Kortom, onze eigen STARLING-gids zorgde voor een grote meerwaarde.

Hieronder vind je een overzicht van wat Pieter-Jan allemaal voor de lenzen toverde van onze deelnemers. De beelden die je ziet, zijn alle gemaakt tijdens 1 reis, meestal vanop de tweede rij (omdat de eerste rij is voorbehouden voor jou!). Adembenemend mooi! Tijdens de 10-daagse reis kwam bijna elk droombeeld dat je van Afrika in gedachten hebt, aan bod. Hieronder geven we een kort overzicht van de belevingen. In de galerij onderaan vind je een totaalbeeld van de reis terug.

Zelf interesse in onze Kenia-reis? HIER vind je alle trips terug.

LEEUWEN, DE HEERSERS VAN DE SAVANNE

Leeuwen zijn en blijven de heersers van de Afrikaanse savanne. Zo’n troep in actie gaat nooit vervelen! Tijdens deze reis kwamen leeuwen talrijke keren op ons pad. En dat zorgde ervoor dan we een heel breed gamma aan beelden konden maken. Een heel indrukwekkend portfolio om tijdens één reis bijeen te fotograferen. Leeuwen in close-up, bij zonsondergang, met zonsopkomst, rustend, in de regen, jagend, met jongen in de bek (!) én leeuwen bij een karkas (met interactie met hyena’s). Het kwam allemaal aan op ons pad.

 

Een close-up is altijd indrukwekkend. © Pieter-Jan D’Hondt

Een leeuw struint over de savanne bij zonsopkomst. © Pieter-Jan D’Hondt

Overtuigd om bij ons te boeken? HIER vind je alle trips terug.

SOLITAIRE LUIPAARDEN

In tegenstelling tot leeuwen, leven luipaarden meestal alleen. Dit wordt ook wel solitair genoemd (het tegengestelde van solidair). Doordat ze alleen leven, zijn luipaarden heel wat moeilijker te vinden. Maar als het lukt, altijd ZA-LIG!

Wie luipaard zegt, die zegt een prachtig vlekkenpatroon, schattige pups, een dier met een prooi in de boom en struinend door de savanne. Ook van deze soort kreeg onze groep de kans om het ganse portfolio bijeen te fotograferen op één reis!

Een pup in het lange gras is een droom om te vinden. © Pieter-Jan D’Hondt
Een droombeeld… Een luipaard bij zonsondergang klimmend in een boom! Beter dan dit wordt het niet. © Pieter-Jan D’Hondt

ZACHTAARDIGE CHEETAH’S

Wie ooit al het privilege heeft gehad om cheetah’s (ook wel jachtluipaarden) te bestuderen van dichtbij, die weet dat dit goedaardige katten zijn die ongevaarlijk zijn voor de mens. Ze leven solitair of in kleine familiegroepen. In tegenstelling tot het klassieke patroon vertoeft in de Masai Mara een uniek broederschap van 5 broers. Zij aan zij gaan ze op jacht en gaan ze prooien te lijf, die ze anders links zouden laten liggen. Ondertussen zijn de broers wereldberoemd dankzij National Geographic en BBC documentaires. Onze groep kreeg het privilége de groep van 5 broers perfect voor de lens te krijgen. Maar ze zagen veel meer dan dat! Pups in alle vormen en maten, bij zonsopkomst, met een prooi, … Ook de cheetah’s stelden niet teleur.

Cheetah in het landschap. © Pieter-Jan D’Hondt
Een kill op foto vastleggen vergt veel geduld! Maar het loont de moeite. © Pieter-Jan D’Hondt

GIRAFFEN, DE MEEST BIJZONDERE GRAZERS VAN DE MASAI MARA

Heb je ooit al giraffen in het wild gezien? Dan weet je wat het is om deze elegante dieren over de Afrikaanse vlakte te zien struinen. Het is bijna niet te verwoorden hoe gracieus ze zich voortbewegen. Giraffen zijn een dankbaar onderwerp om te fotograferen omdat ze relatief traag voortbewegen. Door hun lange nekken en lange poten, zijn ze erg grafisch om vast te leggen. Tover daar nog een zonsondergang bij, en je wéét dat het goed is!

Een grafisch beeld! © Pieter-Jan D’Hondt
Onlangs ontdekten wetenschappers dat ossenpikkers slapen onder giraffen. Pieter-Jan wist dit op beeld vast te leggen! © Pieter-Jan D’Hondt

GROOTSTE LANDZOOGDIEREN TER WERELD: OLIFANTEN

Olifanten spreken altijd tot de verbeelding. Het zijn mastodonten van dieren. En wanneer je ze ziet, dan is het altijd kippenvel. Tijdens onze reis organiseerden we een korte extensie naar Amboseli om olifanten bij zonsondergang te fotograferen én met de Kilimanjaro. Maar ook in de Masai Mara kregen we deze giganten prachtig te zien.

Gigant in de Masai Mara. © Pieter-Jan D’Hondt
Bij zonsondergang… © Pieter-Jan D’Hondt

OM ELKE HOEK, SCHUILT EEN BONUS! KEER OP KEER…

Masai Mara is niet ‘enkel’ leeuwen, luipaarden, jachtluipaarden, giraffen en olifanten. Deze regio is veel meer dan dat! Buffels, giraffen, gnoe’s, allerlei soorten gazelles, kleurrijke vogels, nijlpaarden, kleine katachtigen, enz., enz., … Elke dag is anders, elke dag komt er wel een verrassing op je pad. Klaar voor de reis van je leven? Aarzel niet langer en grijp nu je kans: HIER vind je alle trips terug.

Een nest servals was zonder twijfel één van de hoogtepunten van de reis. © Pieter-Jan D’Hondt
Lilac-breasted roller, een soort scharrelaar. © Pieter-Jan D’Hondt
Thompson gazelle’s bij avondlicht. © Pieter-Jan D’Hondt
Hyena’s op pad met hun kroost. © Pieter-Jan D’Hondt

Zelf interesse in onze Kenia-reis? HIER vind je alle trips terug.

Alle beelden op onze website zijn eigen werk en gemaakt door onze deelnemers en gidsen. Wat je ziet geeft dus een realistisch beeld van wat jij zelf kan zien, beleven en fotograferen op onze reizen.